Forum Reptili

Forum księstwa Reptilia

Ogłoszenie

W swoim profilu w zakładce "Dodatkowe Pola" Możecie wpisać swoje ID i nick w grze. W ten sposób będzie wiadomo kto jest kto bo czasem po nickach można sie pomylić :P

#1 2009-02-07 17:37:49

Darkon

Starszy

Zarejestrowany: 2008-07-26
Posty: 125
Punktów :   
Imię w grze: Sagarra

Geografia Wyspy

Słuchajcie powstał taki pomysł żeby połakomić się na geografię naszej wyspy. Tak też tutaj prosiłbym o opisywanie ziem Reptilii i podawanie ich numerów na mapie (wyspa jest,a raczej będzie tropikalna więc trzymajmy się tropikalnych klimatów ok?) Ziem mamy aż 40 więc moi drodzy możecie puścić wodze fantazji

Offline

 

#2 2009-02-07 19:24:47

Gardya Basmiren

Reptiliańczyk

Zarejestrowany: 2009-01-16
Posty: 19
Punktów :   

Re: Geografia Wyspy

Każde pole to jedna ziemia? Czy brać pod uwagę dopiero cały teren? (wybacz Darkon głupie pytania po raz kolejny)

Offline

 

#3 2009-02-07 19:49:13

Darkon

Starszy

Zarejestrowany: 2008-07-26
Posty: 125
Punktów :   
Imię w grze: Sagarra

Re: Geografia Wyspy

Nie głupie Istotne

Tak więc.... jeżeli ktoś chce to może opisać jakiś teren złożony z kilku pól (dla przykładu opisane już Szmaragdowe Wybrzeże jest zrobione z dwóch).Tak więc nie widzę powodu by nie opisywać tereny z kilku pól.

Offline

 

#4 2009-02-07 20:38:20

Kasja

Reptiliańczyk

9064880
Zarejestrowany: 2009-01-25
Posty: 82
Punktów :   
ID: 540

Re: Geografia Wyspy

Osobiście nie mam pomysłów na nowe pola, jak ktoś rzuci pomysł, a znowu skrobać mu się nie będzie chciało, to opiszę

Offline

 

#5 2009-02-07 22:51:32

Meszuga

Reptiliańczyk

6809675
Skąd: się wziął ten post?
Zarejestrowany: 2008-12-21
Posty: 6
Punktów :   

Re: Geografia Wyspy

Ja tak samo niech ktoś podrzuci parę pomysłów i se każdy wybierze jakiś.

Offline

 

#6 2009-02-08 08:59:58

Darkon

Starszy

Zarejestrowany: 2008-07-26
Posty: 125
Punktów :   
Imię w grze: Sagarra

Re: Geografia Wyspy

Świątynia bogini rozrywki

Centralnie na wielkim placu wzniesiono ziggurat ku czci boskiej. Budowa trwała długo, cegła po cegle, wewnątrz suszona, zaś na zewnątrz ścian wypalana, kondygnacja po kondygnacji. Świątynia miała formę pięciokondygnacyjnej wieży, o wysokości około 50 metrów, której kolejne piętra, w kształcie prostopadłościanów, zmniejszały się schodkowo ku górze, tworząc tarasy. Poszczególne kondygnacje łączyły rampy. Na najwyższym tarasie znajdowała się kaplica poświęcona Bogu …. Ściany kaplicy, tak na zewnątrz, jak i wewnątrz, obłożono były płytkami z zielonego, nakrapianego jaspisu agatowego. Na tarasie, w koło kaplicy założono ogród pełen krzewów iglastych, jako i ziół, co nie tylko wonią przyciągały pielgrzymów, ale również właściwościami im przypisanymi, głównie narkotycznymi i halucogennymi, choć było ponoć w tym galimatiasie i nieco roślin leczniczych.
Gdy juź li wierny wspiął się po rampach na górny tarach, a tam okiem i nozdrzem ogarnął ogród, czas najwyższy był wejść do kaplicy, a Bóstwu cześć oddać. Wnętrze świątyni miało kształt kwadratu, a ściany w zieleni tonęły, a podłoga ostała wyłożona taflami marmuru dolomitowego z żyłkami serpentynitu. Na środku kaplicy znajdowało się podwyższenie o dwu schodkach, a tam, centralnie posąg boski z jasnozielonego agatu i parze oczu z błękitnego szafiru o szlifie kaboszonowym, co lśniły, jak gwiazdy. Na szyi, rękach i ogonie podobizny boskiej złote ozdoby tkwiły, a agarowe ciało pokrywała od bioder w dół jedwabna, szkarłatna spódnica z długim rozcięciem do bioder, haftowana złotymi nićmi i wyszywana kryształem górskim w kształcie łez, co zbierały w sobie światło z lamp.
Kaplica o płaskim dachu, jeno w nim posiadała trzy okna owalne, jedno za wtórym, witrażowe, a wielobarwne, z barwionych kryształów górskich, co sceny libacji gadzich przedstawiały. Wzdłuż ścian bocznych ustawiono po dziewięć glinianych lamp oliwnych umieszczonych na trójnogach. Każda lampa miała kształt obolu, zaś na czterech brzegach równomiernie umieszczono małe otwory z knotami ze sznura tkanymi, po środku zaś lamy znajdował się otwór do nalewania najczystszej oliwy z pierwego tłoczenia zmieszanej z wonnościami i solą, by zwiększyć intensywność płomienia. Na tyłach za podwyższeniem znajdował się ciąg stołów z ławami po bokach. Jako że gady były dość silnymi i często nazbyt ostentacyjnie czczącymi bogów wiernymi meble te nie były drewniane, jak przystały, jeno kamienne, o rzeźbionych nogach w podobizny sług bożych, co dźwigają blaty: stoły jaszczuroludzie, zaś ławy koboldy. W prawym tylnym rogu znajdowały się schody do niższych części świątyni, tak jednako wstęp mieli ino kapłani boscy, a czasem i insi ważni w świecie Reptilii.
by Kasja

Offline

 

#7 2009-02-08 12:32:25

Gardya Basmiren

Reptiliańczyk

Zarejestrowany: 2009-01-16
Posty: 19
Punktów :   

Re: Geografia Wyspy

Ja mogę wziąć się za opisy typowo geograficzne/topograficzne, bez żadnego opisywania historii miejsca itp.
Okoliczne morze również mogę wziąć, również florę (tę dzikszą), faunę już opisuję.
Za opisy miejsc typu budynki itp się nie biorę. Za małe mam wyobrażenie o życiu i historii Reptilian. Ot i tyle. Jak wrócę na swoje śmieci, to napiszę kilka opisów i tu wkleję. Ew. jak ktoś się podejmie, to dorobi do tego odpowiednią historię.

Offline

 

#8 2009-02-10 16:47:42

Darkon

Starszy

Zarejestrowany: 2008-07-26
Posty: 125
Punktów :   
Imię w grze: Sagarra

Re: Geografia Wyspy

No dzięki:) Tak więc moi kochani jeżeli kogoś to interesuje mam pewną rzecz do opisania...tzw "Las Tysiąca Węży".Ktoś chętny?

Offline

 

#9 2009-02-10 20:28:21

Kasja

Reptiliańczyk

9064880
Zarejestrowany: 2009-01-25
Posty: 82
Punktów :   
ID: 540

Re: Geografia Wyspy

Jak się nikt nie zgłosi, to zrobię to, ale później. Chwilowo nie obrabiam. A tu prosę projekt piracki mój i panci Aruny. jakby Lordzik wybrał jakąś ładną zatoczkę, i wrzucił na mapę, hm? Thx:*

Zatoka Tysiąca Muszli... Tak, zasłynęła ona z mnogości tych naturalnych błyskotek na plaży. Żółto-piały piasek przeplatany był tyli cudami natury wyrzucanymi przez morze. Zatoka słusznych była rozmiarów, o zwężeniu przy wejściu do niej, tego zaś broniła z jednej strony trzymająca się w morze skała, na której w noce niektóre ogień płoną, rozpalony przez mieszkańców plaży, dając znać, gdzie statek na wpłynąć. Gdy zaś dwumasztowa karawela stała zakotwiczona na środku zatoki, plaża pełna stawała się nie muszli lecz wilków morskich, których zwać można by wieloma imionami: piraci, korsarze, wagabundy, rozbójnicy, alboli zwyczajnie mendy społeczne. Przy pomoście pojawiały się wtedy łódki, jedna przy wtórej, a plaża, której główna przestroga są czaszki święcące pustka oczodołów, ognisko przy których często odbywają się huczne zabawy wraz z palem informacyjnym, dwie karczmy noszące zachęcające nazwy 'Pod Gnijącym Truposzem' oraz 'Szalona Jędza', a także wiele stoisk gdzie można nabyć towar z zamorskich krain. Część dżungli ostała wycięta, a w miejsca drzew powstała domy miasteczko pirackie. Jeden szaleniec nawet se domek na drzewie pobliskim postawił, a klnąc jak szewc, gdy nie potrafił trafić na szczeble z tawerny powracając. Najokazalszym zaś domem, był ten Pani Kapitan, co to po środku mieściny stał, a i radzono tam nie raz o planach i wyprawach. Jednak jeśli kto się spodziewał tam jeno spitych piracików obwieszonych w błyskotki, to nie zgadł. Wszak i oni zwyczajnie żyć pragnęli, choć zawód mieli dziwaczny, rzec by można. No więc i obórki znalazł ze zwierzakami z lądu sprowadzonymi, a i żony, mężów, czy dziatki. W tawernach od wczesnych godzin wieczornych słychać szanty wyśpiewywane głosem wielu marynarskich gardzieli zaprawionych w bojowych okrzykach. Na plaży roi się wręcz od kupców, piratów, marynarzy wędrujących od zacumowanych łajbek aż do miasteczka Ot, życie wyrzutka społecznego, jeśli wrócił żywy z wypadu, tu dom miał, taki jaki se wypracował żywotem.

Offline

 

#10 2009-02-11 19:58:04

Dżibrill

Starszy

status 5395348
1147433
Skąd: Jaszczurkowo.
Zarejestrowany: 2008-08-04
Posty: 40
Punktów :   
ID: 531
Imię w grze: Nurash
WWW

Re: Geografia Wyspy

ja mogę ten las opisać:)


"Wielką cywilizacje można pokonać od zewnątrz, dopiero gdy ulega rozkładowi wewnątrz."

Wrrr... chrup, chrup... mlask, mlask...

Offline

 

#11 2009-02-12 08:22:16

Kasja

Reptiliańczyk

9064880
Zarejestrowany: 2009-01-25
Posty: 82
Punktów :   
ID: 540

Re: Geografia Wyspy

Nie męcz się, napisz: dużo drzew. Wszyscy zrozumieją. Chyba??

Offline

 

#12 2009-02-12 15:12:27

Darkon

Starszy

Zarejestrowany: 2008-07-26
Posty: 125
Punktów :   
Imię w grze: Sagarra

Re: Geografia Wyspy

Ok więc Nurash weźmie las:)
Kas,a podaj mi jeszcze tylko nr. ziemi gdzie jest ta plaża ok??

Offline

 

#13 2009-02-12 15:27:19

Kasja

Reptiliańczyk

9064880
Zarejestrowany: 2009-01-25
Posty: 82
Punktów :   
ID: 540

Re: Geografia Wyspy

Oj, tam... Wsio ryba. Może być 818 chociażby.

Offline

 

#14 2009-02-14 11:17:59

Darkon

Starszy

Zarejestrowany: 2008-07-26
Posty: 125
Punktów :   
Imię w grze: Sagarra

Re: Geografia Wyspy

Więc niech tak też będzie:P

Offline

 

#15 2009-02-14 11:58:23

Kasja

Reptiliańczyk

9064880
Zarejestrowany: 2009-01-25
Posty: 82
Punktów :   
ID: 540

Re: Geografia Wyspy

*powiedział i stało się* normalnie boski jesteś

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.shinobi-war.pun.pl www.newgeneration.pun.pl www.psieranczo.pun.pl www.celuloidowo.pun.pl www.historia-magistra-vitae.pun.pl