Forum Reptili

Forum księstwa Reptilia

Ogłoszenie

W swoim profilu w zakładce "Dodatkowe Pola" Możecie wpisać swoje ID i nick w grze. W ten sposób będzie wiadomo kto jest kto bo czasem po nickach można sie pomylić :P

  • Index
  •  » Piraci
  •  » Porządkujemy, rozbudowujemy, zmieniamy...

#1 2009-03-08 15:20:56

Malshenro

Pirat

Skąd: Olsztyn
Zarejestrowany: 2009-02-10
Posty: 11
Punktów :   
ID: 4357
Imię w grze: Malshenro?

Porządkujemy, rozbudowujemy, zmieniamy...

Jako że ostatnio piractwo nam się trochę rozleniwiło i popadliśmy w lekkie odrętwienie, Lorelai i Kasja pozwoliły mi wystawić kilka punktów dotyczących zmian. Oto one:

1. Fuzja z Mordragiem i jego piratami – Oprócz naszych dzielnych piratów są jeszcze inni pod przywództwem Mordraga. Połączenie obydwu załóg może mieć tylko pozytywne aspekty. Więcej osób do wspólnej gry, wzrost naszego znaczenia w królestwie i tak dalej i tak dalej. Poza tym dwa statki to nie jeden.
2. Nowe forum - To które mamy teraz w pełni wystarczy, ale jeśli połączymy się z piratami Mordraga to już będzie troszku za małe. Mogę zrobić forum w wolnym czasie.
3. Wzmożona rekrutacja – Nie oszukujmy się, mimo wszystko jest nas niewielu. A wiadomo, im więcej osób tym więcej zabawy. Toteż trzeba ze trzy razy ogłoszono dać że zbieramy łajdaków. I nawet słabe fabularnie osoby by się przydały. Bo każdego da się wyuczyć w miarę porządnie grać (Ja jak po raz pierwszy wlazłem na grę vallheru to zjadłem karczmę… xD), a osoby które od nas się nauczą, są na wagę złota.
4. Sporządkowanie piratów – Nie wiem czy to dlatego że ostatnio panuje taka stagnacja, czy coś, ale nikt się nie udziela (Tak, włącznie ze mną). Odnoszę wrażenie że niektóre osoby zapomniały o tym że mają postaci piratów i jakiś tam kodeks ich obowiązuje. Toteż trzeba sprawdzić czy te osoby które niby są piratami, wciąż się udzielają. Dać na forum ogłoszenie że w ciągu trzech dni trzeba się wpisać. Kto się nie wpisze, wylatuje. Okrutne (I nieco bezsensowne biorąc pod uwagę ilość członków załogi), ale po co trzymać osoby które nie grają?
5. Ustalenie porządku – Czyli ogólnie, co każdy członek załogi wykonuje na statku. Na razie tego nie ma, a przydało by się. Taka drobna rzecz a cieszy.
6. Sesje – Mogę zrobić sesję, nawet kilka jeśli będzie zapotrzebowanie. Ale muszą ludzie brać w tym udział. Ostatnie pojedynki to był po prostu niewypał. Albo się ludzie udzielają, albo nie ma sensu być w piratach. Rozumiem że niektórzy nie mają czasu dlatego...
7. Nieobecności - ...Przydał by się temat w którym zapisywano by nieobecności, by w razie czego nie brać kogoś pod uwagę w przygodach czy coś.
8. Oznaczenie – Przydało by się gdyby każdy miał w profilu osobny dział pt. Żeglarze Pobitej Flaszki, gdzie wstawił by naszą flagę i opisał co tam robi u piratów. Co prawda, Lorelai chyba już pisała by tak zrobić ale przeleciałem po profilach i nie u wszystkich to znalazłem.
   
To NA RAZIE chyba tyle. Komentować po kolei wszystko. Przy okazji może to służyć jako to ogłoszenie z punktu czwartego.

Ostatnio edytowany przez Malshenro (2009-03-08 15:27:06)

Offline

 

#2 2009-03-08 15:25:31

Munrin

Reptiliańczyk

Zarejestrowany: 2009-02-17
Posty: 4
Punktów :   

Re: Porządkujemy, rozbudowujemy, zmieniamy...

No wszystko spoko i ładnie... no oprócz treningowych walk i wieczorka zapoznawczego raczej nic ciekawego jak na razie się nie działo, albo mi o tym nie wiadomo. Mogę Ci pomóc forum zrobić znam się trochę na tych forach ;p

Offline

 

#3 2009-03-08 20:44:07

Gwalchmei

Pirat

Zarejestrowany: 2009-02-14
Posty: 6
Punktów :   
ID: 796
Imię w grze: Gwalchmei

Re: Porządkujemy, rozbudowujemy, zmieniamy...

Oki, trochę się poszarogęszę (staram się uczynić moją specjalnością szukanie dziury w całym gdziekolwiek jestem) i powiem jak ja to widzę. Będę się odnosił do tych punktów nieco nie tak jak one lecą ale wg ich ważności

Ad 5 Najważniejsze wg. mnie zadanie. Do wykonania na 1. miejscu. Mamy Panią Kapitan na czele. Potem (nieoficjalnie) druga lub równie ważna (przynajmniej tak się wydaje po lekturze codziennika zapoznawczego i aktywności na forum) - Kasja. A potem nic. Szary, piracki tłum (no o ile piracki tłum może być szary ). Na statku zwykle po kapitanie są Pierwszy i Drugi Oficer, Bosman, Sternik, Medyk i reszta (może co pominąłem ale i tak jest nas tylu, że i to będzie ciężko obsadzić). Na pierwszego proponuję Kasję (i tak nieoficjalnie spełnia tę funkcję) - chyba że przeszkodzi w tym zmiana przez nią postaci. Trza by jeszcze wybrać Bosmana i Sternika (głosowanie albo decyzja Aruny, mnie wsio jedno). Drugi mógłby być na razie nie obsadzony, na Medyka proponuję Hassara (bo alchemik - najbardziej pasi). Ci "oficerowie" musieli by się udzielać (przejąć na siebie cześć zadań) np. pomagać w rekrutacji, organizować zajęcia (zakładać codzienniki, bądź wyszukiwać takie do których można się władować), szkolić rekrutów. Oczywiście o zakresie ich władzy (i obowiązków) decydowałaby kapitan. Jeśli zaś taki oficer nie spełniałby swojej roli (nie będzie go widać) to degradacja i albo mamy kogoś kto go zastąpi albo dajemy jakiś czas na wykazanie się załodze i ten najaktywniejszy dostaje fuchę.
Ad 4 jestem jak najbardziej za - tylko nie wiem czy 3 dni to nie ciut przymało, zdarzają się różne wydarzenia losowe (wyjazdy, egzaminy/zaliczenia/itp, brak netu, choroba itp) i ktoś kto znikł na chwilę z niezależnych od siebie przyczyn wylatuje? Ja bym widział to ciut delikatniej. Powiedzmy po 3 dniach od ogłoszenia - ostrzeżenie, po tygodniu wypad (z możliwością powrotu przez czas jakiś, po nim się żegnamy).
Ad 3 oczywiście, że tak. Dobrze by było też ustalić jakieś zasady jak ma ta rekrutacja wyglądać, tzn na przykład 1) ogłoszenie i selekcja rekrutów przez okres próbny np mieli by rangę Majtek w odróżnieniu od pełnoprawnych członków o randze Pirat) albo 2) aktywne szukanie kandydatów przez wyznaczonych do tego rekrutatorów (zaczepianie różnych dających nadzieję graczy - sesja na poczcie  z werbownikiem i zaproszenie do współpracy) albo 3) jedno i drugie jednocześnie.
Jak będziemy mieć jaką taką hierarchię i porządek (trzeba by to szybko zrobić, powiedzmy w ciągu tygodnia) i klarowne obowiązki członków załogi można się zająć punktem 1 czyli fuzją. Jak na razie jesteśmy jedną, (nie)wielką hołotą (nikogo nie chcę obrazić tylko stwierdzam fakt). Nie wiem jak to wygląda u nich ale jeśli lepiej to będziemy tam czyścić pokład a nie pływać na własnym okręcie.
Ad 6 Jak najbardziej i jak najszybciej - codzienniki grupowe to najlepsza metoda wzajemnego szkolenia, zacieśniania "braterskich więzów" i sposób na odsiewanie niezainteresowanych graniem. Jeśli będzie trzeba mogę wymyślić jakąś przygódkę i ja poprowadzić.
Ad 2 przyda się ale jak na razie wg mnie może poczekać, jak na razie to tu nie ma zbyt wielkiego ruchu więc póki działamy sami niekoniecznie, chyba, że jako przygotowanie do fuzji
Ad 7 przydatna sprawa, dałbym też możliwość zgłaszania nieobecności do oficerów i kapitana
Ad 8 potrzebne i więcej nie ma co pisać

Offline

 

#4 2009-03-09 08:51:45

Kasja

Reptiliańczyk

9064880
Zarejestrowany: 2009-01-25
Posty: 82
Punktów :   
ID: 540

Re: Porządkujemy, rozbudowujemy, zmieniamy...

A więc coś ode mnie:
Jestem wyzuta z wizji, nie mam siły obecnie ciągnąć tego. Lori tysz, jak widać. Mal wykazuje pełną inicjatywę i, tak między bogiem, a prawdą, właśnie ratuje nas przed upadkiem. Ma pełne błogosławieństwo rozleniwionych bab. Jego słowo, to nasze słowo, a jak coś uznam za nie halo, to odezwę się. Wybaczcie ten mój zgon klimatyczny. Nie jestem całkiem wyłączona z gry, jednak w realu dużo mi się dzieje, a na grze zostałam, poniekąd, zmuszona do zostania łakiem. Resztki energii więc wypruwałam na sesje z wszystkimi łakami po kolei, jako rekrut, a obecnie walczę nad nowym profem.
SPAM: Który pan ma ochotę by Go dziabnąć w zadek? *mniam*

A jak się już usprawiedliwiłam:
1.    Zatwierdzam, popieram i błogosławię. Zwłaszcza odrębność, póki się nie poznamy dość.
2.    Bogom dziękować, że nie ja muszę się chrzanić z tym, bo już dość się narobiłam forów i naklęłam nad tym, bo jestem w tym kiepska
3.    Nie, przynamniej nie w tej formie, o której piszesz. Już widać, że część się zniechęciła i tych osób nie ścigamy na siłę, za to grzecznie dziękujemy. Wybieramy najlepszych, jak ktoś kogoś wypatrzy, ja mogę rekrutować, jeśli nie macie nic przeciwko, lubię te sesje.
4.    Popieram
5.    Ja mogę być Cookiem, potruję was ;P
6.    Oki, ale najpierw do mnie, czy Lori, co to za sesje. Właśnie LORI! Miała być sesja, masz projekt?
7.    100 % poparcia, informowanie o nieobecności to chwila, a świadczy o szacunku do innych graczy.
8.    Potrzebne opowiadanie bądź hymn. Zajmiemy się tym na nowym forum. Potem tydzień na wstawienie tego do profa, jak nie będę, khem… niepocieszona

Ostatnio edytowany przez Kasja (2009-03-09 09:09:43)

Offline

 

#5 2009-03-09 20:53:06

Koguy

Pirat

status 5970244
4751702
Zarejestrowany: 2009-02-11
Posty: 9
Punktów :   
ID: 4241
Imię w grze: Shirru
WWW

Re: Porządkujemy, rozbudowujemy, zmieniamy...

Ad.2 Dobry Pomysł i jak widzę już wdrozony
Ad.5 Mogę siedzieć na bocianim gnieździe:) jako elf mam najlepszy wzrok.I nie zamierzam Sobie niczego urzynać...Juz Pani Kapitan Dobrze wie o co chodzi:P
Ad7.Z nieobecnościami jest rożnie..najczęściej sprawy losowe,Egzamin itp. I wtedy naprawdę człowiek nie ma głowy do zabaw tym bardziej czasu.
Co do poważniejszych sesji...to cały czas czekam na dłuższa historie

Offline

 
  • Index
  •  » Piraci
  •  » Porządkujemy, rozbudowujemy, zmieniamy...

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.disneyxd.pun.pl www.srk-priyanka.pun.pl www.forumotwartemiastopuck.pun.pl www.katowice-deskorolka.pun.pl www.bakugan-dark-revisions.pun.pl