Forum Reptili

Forum księstwa Reptilia

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

Ogłoszenie

W swoim profilu w zakładce "Dodatkowe Pola" Możecie wpisać swoje ID i nick w grze. W ten sposób będzie wiadomo kto jest kto bo czasem po nickach można sie pomylić :P

#1 2009-05-19 19:19:57

Darkon

Starszy

Zarejestrowany: 2008-07-26
Posty: 125
Punktów :   
Imię w grze: Sagarra

V Zebranie Rady Starszych - Posiedzenie

Dobra,tym niniejszym postem chciałbym rozpocząć w Zebraniach Rady nową modę.Od dzisiaj chciałbym aby każdy Starszy jak tylko może,żeby wchodził an forum i oddawał jednego posta dziennie w tym wątku.Dzięki temu Rada będzie na bieżąco ze sprawami Fallathanu i Reptilii.Będzie działać sprawniej.

NINIEJSZYM OTWIERAM V ZEBRANIE RADY STARSZYCH - POSIEDZENIE

Offline

 

#2 2009-05-19 20:02:44

Muireann

Wyrocznia

6524907
Zarejestrowany: 2008-07-24
Posty: 70
Punktów :   
ID: 94
Imię w grze: Sile

Re: V Zebranie Rady Starszych - Posiedzenie

Proszę Czcigodną Radę o wypowiedzenie się w sprawie sojuszu z Romen - dorem.

Offline

 

#3 2009-05-19 20:35:45

Darkon

Starszy

Zarejestrowany: 2008-07-26
Posty: 125
Punktów :   
Imię w grze: Sagarra

Re: V Zebranie Rady Starszych - Posiedzenie

Uważam,że powinniśmy go zawrzeć.Tylko musimy się zastanowić na jakich zasadach.Najlepiej aby były z tego gospodarcze bonusy,nie tylko czcze obietnice itp.Potrzebujemy kasy,a raczej pokazania że potrafimy ją zarabiać i chcemy pomagać sojusznikom w tym.

Ja zaś proszę Czcigodną Radę o wypowiedzenie się w sprawie tego co Cesarstwo robi z Dardoon.Jakie jest nasze stanowisko?

Oraz o tym całym Qeście na który wysłaliśmy Bones'a Wiecie już zapewne w większości,że  planujemy po jego zakończeniu kradzież 2 części artefaktu.Tej z Reptilii i tej z Irimgardu.Chcielibyśmy też wciągnąć w to do pomocy ludzi z Twierdzy i RD.W zamian dostaliby wgląd do tych artefaktów.Co o tym sądzicie?

Offline

 

#4 2009-05-20 06:17:35

Luthrien

Arcyszaman

6597839
Skąd: Piramida Maasaan
Zarejestrowany: 2008-07-24
Posty: 84
Punktów :   
ID: 330
Imię w grze: Luthrien Secrash

Re: V Zebranie Rady Starszych - Posiedzenie

Nie mam nic do sojuszu z RD.

Nigdy nie lubiłem Dardoom, ale to mi się akurat nie podoba (bo Cesarstwa nie lubię bardziej). Dobrze byłoby coś zrobić jeśli jest taka możliwość.

Kradnijcie, kradnijcie ^^ Zawsze to jakiś smaczek fabularny

Offline

 

#5 2009-05-20 15:56:40

Akai

Starszy

Skąd: Lublin/Garwolin
Zarejestrowany: 2008-07-24
Posty: 46
Punktów :   
ID: 42
Imię w grze: Cesill

Re: V Zebranie Rady Starszych - Posiedzenie

Dobra to najpierw sojusz z RD. Jak wcześniej proponuję ścisłą współpracę pomiedzy księstwami.

Wspólna polityka handlowa polegałaby na, wspólnym wspieraniu się obu księstw. Z tego co wiem RD ma świetnych kowali (choćby Ireth), wymiana towarów, zniżki na wyroby (to do uzgodnienia z poselstwem). Powstanie placówek handlowych na terenie Reptilli i RD. Czyli sklepów finansowanych przez obie strony, dodatkowego smaczku dadaje fakt że wkrótce mają wejść nowe sklepy. Zwiększy to napewno prestiż obu miast najlepsze sklepy w falathanie, będą znajdowały się na naszych ziemiach. Kto nie jest znami w dobrej komitywie nie może robić zakupów. Specialny fundusz odkładany ze skarbców obu księstw, na finansowanie projektów graczy, albo poprawianie ich sytuacji materialnej. Wspólnie RD i Reptilli wspierają gracza x i dokładają mu za oczywiście aktywność i ciekawe pomysły fundusze na budowę np. strażnicy. Raz się wesprze RD raz Reptililiańskiego mieszkańsca.

Wspólne działanie na forum krainy. Znowu wyskoczę z pomysłem wspólnych skłądek. Część kasy z nich mogłaby iść na konkursy i eventy które wpływałyby na pozytywny obraz księstw jako miejsc gdzie "coś" się dzieje. Np wysoko oceniane prace w Bibliotece byłyby jednorazowo przez księstwa nagradzane niewielkim zastrzykiem gotówki. Możnaby też było wykorzystać radio do propagandy. Mam kilka pomysłów jak.

Polityczny. Uprzedzanie drugiej strony o ogólnych kierunkach polityki (a nie o najważniejszych przyszłych celach i akcjach jeżeli nie chcemy Sile ), wymiana od czasu do czasu korespondencji przez władców zdawkowo relacjonując drugiej stronie swoje działąnia. Możliwość przemarszu wojsk, wsparcie zbrojne na wezwanie w przypadku wojny obronnej, otwarte bramy dla wszystkich obywateli obu księstw. Jeżeli jest taka możliwość wspólne nakładanie różnych sankcji (choćby zamknięcie wrót miasta) dla wrogów sprzymierzeńców. Oficialna prośba do graczy by nie prześloadowali przyjaciół z RD, oczywiście oczekiwalibyśmy tego samego. Sojusz wiosek i Strażnic. Nie atakujemy sprzymierzeńców. A tych którzy atakują, no cóż. Razem prześladujemy . No i są jeszcze listy na głowy graczy, kilku wybranych wysoko lvl graczy i o dużej wartości bojowej z własnej woli byłoby właśnie do wspierania słabszych w przypadku gdyby jakiś... typ dokuczał naszym albo naszym sojusznikom.

Fabularnie. Wspólne sesje, szkolenia wojsk, bankiety

To moje propozycje. Jestem także za wyklepanie informacji dla graczy na forum z ich prawami, z informacją do kogo  z jakim problemem mogą się zgłosić. Co zrobić by dostać surowce jako wsparcie itd. Ale to abstrachujc od rd

Dziękuję


Podpis...... A na **** mi podpis


Trzeba walczyć z systemem

Offline

 

#6 2009-05-20 16:51:57

Darkon

Starszy

Zarejestrowany: 2008-07-26
Posty: 125
Punktów :   
Imię w grze: Sagarra

Re: V Zebranie Rady Starszych - Posiedzenie

No cóż...Careogrod też ma dobrych kowali ale za to Ireth i reszta to są właśnie zawody których potrzebujemy.Miło by było gdyby były jakieś zniżki:)
Poza tym dobrze by było właśnie zrobić coś,żeby nasze państwa zmieniły się w "oś handlu".Musimy jakoś wyeliminować Cesarstwo i zrobić tak,żeby to nasz rynek odwiedzano najczęściej.
Fundusz to też genialne rozwiązanie.Przyda się nam bo jak na razie nasza gospodarka polega tylko na tym,że JA wydobywam i daję innym.Gdyby zrobić to tak,że obie strony odkładają codziennie x złota,potem kupujemy za te złoto potrzebne dla danego gracza surki u kogoś z naszych księstw byłoby spoko.Problem polega na tym,by np. gdy ktoś z RD potrzebuje surków to kupuje je od naszych kupców,a jeżeli ich nie mamy to dopiero od swoich i na odwrót.Żeby to nie było tak,że zarabia tylko jedna strona.

Ponadto proponuję udział RD w pewnym przedsięwzięciu finansowym,tj.przejęciu rynków.Mając odpowiednio dużo kasy i będąc dobrze zorganizowanymi możemy stworzyć lobby które będzie kontrolować ceny jakiegoś surowca (aktualnie udało mi się to z deskami).Jeżeli RD nie ma wojen i ma kaskę to ja mogę pogadać z ludźmi z Twierdzy i zrobimy taki biznes jak nigdy:)

Co do udzielania to też za tylko mam jedno ale.Żeby w tym Reptilia nie straciła swego "Image".

Co do polityki to to co mówisz jest dobre ale mocno trzeba to ograniczyć żeby nam łap nie powiązało.Co do pomocy i ścigania tych co gnębią naszych to ja jestem jak najbardziej za!Wymieniamy się gończymi listami,nie atakujemy się i atakujemy razem tych co atakują naszych obywateli.
Podobny system już stosujemy,bo jak pisałem na poczcie wam i wszystkim wojsko już czuwa i czeka na zgłoszenia ale przydałoby się mieć siepaczy po 140lvl jak RD w razie czego....

O z tymi prawami też jestem za!


Co do Cesarstwa to najlepszym przykładem dla nich byłoby teraz im zagrozić czymś,np. bliższymi kontaktami z Twierdzą lub nawet pomocą w napadzie gdyby taki ktoś zorganizował na nich.Po prostu jako niezadowolenie ze zniszczenia Unii.Niech wiedzą,że ich sąsiedzi są na nich źli:)

A i jeszcze coś...przydałoby się po tym Qeście zrobić dla graczy jakieś miłe święto:) Nie sądzicie??

Offline

 

#7 2009-05-20 18:47:12

Muireann

Wyrocznia

6524907
Zarejestrowany: 2008-07-24
Posty: 70
Punktów :   
ID: 94
Imię w grze: Sile

Re: V Zebranie Rady Starszych - Posiedzenie

Nie rozpędzajmy się tak w sprawie RD. Nigdy nie wiadomo co z tego wyjdzie. Na pewno nie będzie żadnej współpracy politycznej. Ta kwestia nie podlega dyskusji.
Jeżeli w Dardoom są gady zaproponujmy im azyl w Reptili z dala od tej całej zawieruchy z Cesarstwem. A może i się uda.
W sprawie quwestu się nie wypowiem, gdyż nadzoruję go. Pozostawiam tą sprawę w waszym guście.

Offline

 

#8 2009-05-21 15:58:13

Darkon

Starszy

Zarejestrowany: 2008-07-26
Posty: 125
Punktów :   
Imię w grze: Sagarra

Re: V Zebranie Rady Starszych - Posiedzenie

W Dardoon nie ma gadów.

Co do RD to musimy chyba jak Sile mówi...czekać.No ale cóż mamy pomysły prawda?Warto je przedyskutować.

Słuchajcie powiem też tak:
Pora się zastanowić nad opisem Reptilii,a raczej jej reklamą która wyświetla się po kliknięciu na tag "Rept" przy nickach żołnierzy.My jak na razie mamy chyba najbrzydszą z całego Fallathanu.
Poza tym chyba powinniśmy prowadzić jakąś Rekrutację....tj. wyspecjalizować kilku graczy do tego,żeby wynajdywali jakieś gady,co często są w grze i prowadzili sesje,namawiali do naszego obywatelstwa.Tak zapewne robi każde księstwo.

Trzecia kwestia to nasze prawo.Mamy Prawo nad Prawami ale.....nie uważacie,że to nieco zbyt mało?Sile wiem,że prawo to twoja działka więc może byś mogła napisać np.specjalną notkę która np. uwzględniałaby że w Reptilii obowiązuje "płynne" prawo i wyroki ustala się bez żadnych "Kodeksów Prawa"?Żeby potem nikt nie zarzucił,że nie mamy tego spisanego...o ile TY nie widzisz tego inaczej,bo to twoja broszka jest prawo:)

Czwarta kwestia zaś to....Właśnie ta cała "reklama" Reptilii w tagu.Jak ona powinna wyglądać.
Ja proponuję w niej lekko nakreślić całą Reptilię,klimat fabularny jaki tu panuje itp.Kilka obrazków się do tego znajdzie,jak ktoś potrafi można by i muzę wlepić:)Poza tym powinniśmy tam PRZEJRZYŚCIE zapisać hierarchię rang Reptilii.Bo teraz ludzie chyba nieco się gubią.

Offline

 

#9 2009-05-21 19:32:57

Luthrien

Arcyszaman

6597839
Skąd: Piramida Maasaan
Zarejestrowany: 2008-07-24
Posty: 84
Punktów :   
ID: 330
Imię w grze: Luthrien Secrash

Re: V Zebranie Rady Starszych - Posiedzenie

RD zostawiam wam

Dobry pomysł z tą rekrutacją

Do kultury Reptili pasuje prawo w stylu "widzimisię sędziego"

Offline

 

#10 2009-05-22 10:55:08

Darkon

Starszy

Zarejestrowany: 2008-07-26
Posty: 125
Punktów :   
Imię w grze: Sagarra

Re: V Zebranie Rady Starszych - Posiedzenie

Problem polega na tym,czy mamy kogos kto by się tą rekrutacją zajmował

Prawo to nei moja brocha ale też sądzę,że "widzimisę sędziego" jest w Reptilii chyba najlepsze

Offline

 

#11 2009-05-22 16:42:30

Akai

Starszy

Skąd: Lublin/Garwolin
Zarejestrowany: 2008-07-24
Posty: 46
Punktów :   
ID: 42
Imię w grze: Cesill

Re: V Zebranie Rady Starszych - Posiedzenie

Nie lepiej coś ala... hammurabi . Ja studiuje prawo


Podpis...... A na **** mi podpis


Trzeba walczyć z systemem

Offline

 

#12 2009-05-25 16:10:18

Darkon

Starszy

Zarejestrowany: 2008-07-26
Posty: 125
Punktów :   
Imię w grze: Sagarra

Re: V Zebranie Rady Starszych - Posiedzenie

No to też byłoby dobre.Totalna sprawiedliwość
Oko za oko,ząb za za,niewolnik za niewolnika

Ale co z resztą?

Offline

 

#13 2009-05-25 16:55:29

Akai

Starszy

Skąd: Lublin/Garwolin
Zarejestrowany: 2008-07-24
Posty: 46
Punktów :   
ID: 42
Imię w grze: Cesill

Re: V Zebranie Rady Starszych - Posiedzenie

Zostaw to mi już ja zrobię prawo dla jaszczurów odpowiednie...

Kazuistyczne czy abstrakcyjne ??


Podpis...... A na **** mi podpis


Trzeba walczyć z systemem

Offline

 

#14 2009-05-25 17:40:43

Luthrien

Arcyszaman

6597839
Skąd: Piramida Maasaan
Zarejestrowany: 2008-07-24
Posty: 84
Punktów :   
ID: 330
Imię w grze: Luthrien Secrash

Re: V Zebranie Rady Starszych - Posiedzenie

A co to znaczy Kazuistyczne? xD

Offline

 

#15 2009-05-26 18:03:12

Darkon

Starszy

Zarejestrowany: 2008-07-26
Posty: 125
Punktów :   
Imię w grze: Sagarra

Re: V Zebranie Rady Starszych - Posiedzenie

Właśnie
A tak nawiasem....Lucek czy ludzie z Cesarstwa mogą do nas włazić?Bo jest pewien problem...

Anjo dzisiaj do mnie wyskoczył,ze nie może wejść do Tlaxclot.Ja mu na to,że mają bana od nas jako wróg.On mówił,że inni z Cesarstwa mogą wchodzić poza tym.....zaproponował zdjęcie tego bana z obu stron dla rozwinięcia handlu

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.disneyxd.pun.pl www.bakugan-dark-revisions.pun.pl www.srk-priyanka.pun.pl www.forumotwartemiastopuck.pun.pl www.anieme-naruto.pun.pl