Forum Reptili

Forum księstwa Reptilia

Ogłoszenie

W swoim profilu w zakładce "Dodatkowe Pola" Możecie wpisać swoje ID i nick w grze. W ten sposób będzie wiadomo kto jest kto bo czasem po nickach można sie pomylić :P

#1 2008-09-03 16:04:27

Luthrien

Arcyszaman

6597839
Skąd: Piramida Maasaan
Zarejestrowany: 2008-07-24
Posty: 84
Punktów :   
ID: 330
Imię w grze: Luthrien Secrash

II Zebranie Rady Starszych

*Dźwięk ogromnego świątynnego rogu niósł się po całym Tlaxclot. Oto zwoływane jest drugie posiedzenie Rady Starszych. Arcyszaman siedział w sali obrad znajdującej się w Budyku Starszyzny. Ubrany był w luźne kapłańskie szaty. Na szyi wisiał jego haressdreński amulet. Spokojnym wzrokiem obserwował wejście czekając na innych.*

Offline

 

#2 2008-09-03 16:43:33

Akai

Starszy

Skąd: Lublin/Garwolin
Zarejestrowany: 2008-07-24
Posty: 46
Punktów :   
ID: 42
Imię w grze: Cesill

Re: II Zebranie Rady Starszych

*Pojawił się wcześnie, nie wypadało, by reszta starszyzny musiała na niego czekać. Tym bardziej że chciał poruszyć kilka kwestii. Miał na sobie czarną dwuczęściową szatę kamikoshi i hakame (podobną do togi). Dwie części stroju łączyła czerwona szarfa zawiązana na biodrach. Przy boku nosił paradny drewniany miecz (nie pozwolono mu wejść z własnym do sali). Czekał aż pojawi się reszta*


Podpis...... A na **** mi podpis


Trzeba walczyć z systemem

Offline

 

#3 2008-09-04 14:22:12

łowca

Reptiliańczyk

Zarejestrowany: 2008-08-05
Posty: 3
Punktów :   

Re: II Zebranie Rady Starszych

*przybył zaraz za wężem kolejny uczestnik. pazury wręcz agresję w podłogę zbijały, kiedy smukłe ciało niesione na umięśnionych atletycznie łapach przybyło do pomieszczenia. owszem, skinął głowa, niech będzie, ze sie przywitał, własciwie nie można było sie przyczepić, ale zaraz w półkole kłusem wszedł, i obszedł dwóch już obecnych, jak nie tyle wrogów, co nieprzyjaciół. nie był rad, co więcej - zły był. czarnołuski duch lasu. Shelaalei, wódz Selam. o poprzednim wiecu dowiedział sie od podrzędnych gadów w mieście. o poprzednim go nie zawiadomiono. o tym zaś doniósł jakiś niejasny list od tego haressdrena co zowie siebie arcyszamanerm. Powarkując z cała pewnością nie przyjacielsko, usiadł w pewnym oddaleniu*

Offline

 

#4 2008-09-05 10:25:21

Muireann

Wyrocznia

6524907
Zarejestrowany: 2008-07-24
Posty: 70
Punktów :   
ID: 94
Imię w grze: Sile

Re: II Zebranie Rady Starszych

Biega po kamiennych schodach, co rusz się potykając o skrawki długiej sukni oraz niosąc ze sobą dźwięk niezliczonej ilości biżuterii, która wprowadzała w dziwny letarg, lecz nie wypadało dopiero co mianowanej Wyroczni się spóźnić. Zatrzymała się tuż przed wejściem poprawiając pośpiesznie śnieżnobiałe odzienie jak i ciasno spięte włosy w kok, jakoby chciała ukryć swoje roztrzepanie. Z nieudawaną gracją ruchów niosącą w sobie także dumę weszła do cali, kolejno kłaniając się nieznacznie zebranym. Złote łuski wręcz zaśliniły w blasku niezliczonej ilości świec. Zajęła miejsce obok Arcyszamana nie odzywając się jednak słowem.

Offline

 

#5 2008-09-05 20:21:56

Darkon

Starszy

Zarejestrowany: 2008-07-26
Posty: 125
Punktów :   
Imię w grze: Sagarra

Re: II Zebranie Rady Starszych

*Miarowe uderzenia szponiastych łap znaczyły kroki kolejnego gada.Brzęczący łańcuch zdawał się być preludium jego przybycia.Zanim jeszcze wrota sali otworzyły się do końca,ukazała się w nich sylwetka jaszczura,a w półmroku zalśniło jedno,złote oko zimne niczym martwy kamień.Na umięśnionych ramionach bransolety z brązu.Ciało okryte szkarłatną togą,włożoną w żołnierskim pośpiechu.Pysk przeorany blizną która odebrała mu jedno oko.Sagarra.Zatrzymał się przed Starszymi.Prawa łapa zacisnęła się w pięść i delikatnie uderzyła w pierś,by po chwili wyprostowało się ramię,a dłoń otworzyła w stronę zebranych niczym kwiat lotosu.Powitał ich..by zaraz zasiąść w tym zacnym gronie.W ciszy,z oczekiwaniem.

Offline

 

#6 2008-09-05 21:05:42

Luthrien

Arcyszaman

6597839
Skąd: Piramida Maasaan
Zarejestrowany: 2008-07-24
Posty: 84
Punktów :   
ID: 330
Imię w grze: Luthrien Secrash

Re: II Zebranie Rady Starszych

*Spojrzał na zebranych, witając nowo przybyłych* Myślę że możemy zacząć. *powstał* Zebranie zostało zwołanę na prośbę czcigodnego Akai *wskazał nagę po czym usiadł dając wężowi głos. Przymknął lekko oczy tak by wciąż widzieć.*

Offline

 

#7 2008-09-06 09:53:36

Akai

Starszy

Skąd: Lublin/Garwolin
Zarejestrowany: 2008-07-24
Posty: 46
Punktów :   
ID: 42
Imię w grze: Cesill

Re: II Zebranie Rady Starszych

*wyszedł na środek, był trochę zaskoczony, raczej nie spodziewał się że będzie musiał wystąpić, liczył że to Arcyszaman poruszy te tematy. Z drugiej strony jednak tylko mu wspomniał o tym co go trapiło. Nie zastanawiając się długo zaczął mówić, będąc świadomym że teraz pyski zwrócą się w jego stronę* Dziękuje za głos Arcyszamanie i za zwołanie rady na moją prośbę, dziękuje też członkom rady za przybycie. Źle się dzieje jeszcze nie stanęliśmy na nogi, jeszcze nie zaczęliśmy działać, a już nasi sąsiedzi nam grożą. *powiedział poważnie* Cesarz bo o nim mowa wysłał do wszystkich krain zajmujących znane mu ziemie, posłańca z  "przyjacielskim" listem *głosie węża słychać było ironie* Pewnie znacie już jego treść mam tutaj kopie *wyją jakieś zawiniątko i położył na stole http://www.gildwars.pl/wiesc.php?new=4* Musimy jakoś na niego odpowiedzieć. Nie podoba mi się ton w jakim przemawia cesarz, mówi tak jakbyśmy byli częścią jego państwa i jego własnością. Narzuca nam swoje prawa *mówił dalej*, chce gnębić naszych obywateli i jeszcze grozi wojną. Mimo że nawet nie zbliżyliśmy się do jego ziem. Cesarz nie jest naszym jedynym zmartwieniem *ciągnął* nasi sąsiedzi.... owszem nie mamy wrogów ale i nie mamy zbyt wielu przyjaciół. Organizacja w Reptilii kuleje, rozwijamy się wolno, zbyt wolno i jak do tej pory nic nie robimy. *przerwał chcąc zobaczyć jakie wrażenie jego przemowa zrobiła na pozostałych członkach starszyzny*


Podpis...... A na **** mi podpis


Trzeba walczyć z systemem

Offline

 

#8 2008-09-06 10:03:15

Luthrien

Arcyszaman

6597839
Skąd: Piramida Maasaan
Zarejestrowany: 2008-07-24
Posty: 84
Punktów :   
ID: 330
Imię w grze: Luthrien Secrash

Re: II Zebranie Rady Starszych

*Spojrzał na Akai.* Właśnie podpisaliśmy pakt z krasnalami. Korzystny. Wiadomo. Wymiana towarów i te rzeczy. Ale oprócz tego jeszcze mamy pakt o nieagresji. Moje wojska doniosły że jedyne miejsce które łączy naszą wyspę z lądem jest okupowane przez Careogród. To dobrze. Jeśli trzeba by było przemieścić wojska to krasnale raczej bez problemu by nam pozwoliły. A do nas cesarstwa raczej nie puszczą z tego co wiem. *błysk w oku* Tak więc tu posiadamy pewną przewagę. Do tego nawet jeśli ktoś by nas atakował to do obrony mamy jedną małą przełęcz. Idealny punkt strategiczny.

Offline

 

#9 2008-09-06 10:47:02

Muireann

Wyrocznia

6524907
Zarejestrowany: 2008-07-24
Posty: 70
Punktów :   
ID: 94
Imię w grze: Sile

Re: II Zebranie Rady Starszych

- Za pozwoleniem - Samica podniosła się z miejsca nie jakimś gwałtownym ruchem, lecz także nie ociężałym. Bacznie spojrzała w ślepa zebranym, począwszy od Arcyszamana a kończąc na przedstawicielu Nagów. - Miło, iż mamy oparcie w wojsku jednak nie jest ono jedynym rozwiązaniem naszych problemów. Wszak z ssakami wygrać możemy używając głowy drogi Panie. - W ostatniej chwili powstrzymała się ażeby nie puknąć stojącego tuż obok Przywódce Duchowego swym pazurem w łeb. - Cesarz choć nie jest mądrym człowiek nabierze inne przekonanie o nas niżeli pozwolę sobie zacytować 'bezmózga kupa łusek' jeżeli pokażemy mu, że nie sięgamy od razu po oręż a potrafimy drogą rozmowy załatwiać nie wszystkie a niektóre kwestię. Zatem proszę czcigodnych przedstawicieli Starszyzny o pozwolenie na wybranie się do Cesarza. Rzecz jasna nie odmówię sobie zabrania ze sobą jednego z naszych najlepiej prezentujących się oddziału zbrojnych, gdyż takich posiadamy. Nieprawdaż Sagarra'arze?

Offline

 

#10 2008-09-06 10:56:57

Darkon

Starszy

Zarejestrowany: 2008-07-26
Posty: 125
Punktów :   
Imię w grze: Sagarra

Re: II Zebranie Rady Starszych

"Krasnale mogłyby też robić dla nas coś innego...."*Głos Sagarry rozbrzmiał nagle z miejsca gdzie siedział.Palce oparł o siebie,a wzrok swego oka wbił w posadzkę Sali*"Mają bardzo dobrych kowali...można im przedłożyć pewną propozycję odnośnie naszych kupców ,a ich kowalskich zdolności..."

*Milczał dłuższą chwilę.Jakby zamarł bez ruchu ,rozmyślając.*"Akai ma rację.Pakt z krasnoludami został podpisany bez zgody Rady,po drugie Wyrocznia powinna o tym wiedzieć i w tym uczestniczyć.To niedopatrzenie,ba!Błąd który ukazuje co Czcigodny Akai ma na myśli...."*Uniósł łeb spoglądając na resztę zebranych*"Mamy wielkie braki.Brak zorganizowania.Ostatnio zauważyłem formowanie się wojska w Reptilii bez jakiegokolwiek ładu oraz składu.Każda rasa ,stado czy klan ma prawo posiadać armię....ale to ,co się dzieje to już kompletne nieporozumienie.Mamy w Reptilii wojsko,które teoretycznie jest nielegalne..bo nie ma zwierzchników.Po trzecie ani koboldy...ani garstka ssaczej mniejszości nie obrali swego wodza lub reprezentanta.To im pozwala na samowolę.Brak zorganizowania....."*dodał kątem oka na Selama spoglądając*"Jest jak błąd na łowach lub w bitwie.na łowach łowcy potkną się o własne ogony....w bitwie ścisk zabije żołnierzy...Niektórzy z nas wiedzą co mam na myśli...."

"Teraz więc...."*Kontynuował spoglądając już na posadzkę*"Trzeba się zastanowić jak odpowiedzieć na owy...list.Czy opłaca nam się igrać z Cesarstwem?To godzi w nasze interesy....bardzo godzi.Po drugie Cesarstwo chce łączyć się z Irmingardem.Nie są oni naszymi wrogami ale to...Sulowie oraz "podobno", likantropi..poza tym trzymają gadzich dysydentów..którym należy się śmierć.Proponowałbym raczej pakt z Arcanią oraz Romen-Dorem.Państwa te są raczej spokojnymi enklawami magów oraz handlarzy.W połączeniu z sojuszem krasnoludów zyskamy pierścień sojuszniczy..."*zamilkł na chwilę*

"Sojusz z Cesarstwem nic nam nie przyniesie.W dodatku nas ośmieszy.Ja,Jako Daggon,mam za zadanie służyć i chronić Shelaalei,kupców Letaa,Nagi,Haressdrenów oraz koboldy...i powiadam wam,kulenie się w sojuszu z silniejszym niczym skundlony wilkołak przy nodze Pana swego to Imperializm....Należy odmówić sojuszu,przed tym jednak niezwłocznie udać się do Romen-Doru,Arcanii oraz Careogrodu by zyskać sojuszników.Dopiero jeżeli tamci odmówią....zawrzeć pak ale..na naszych zasadach"

*Gdy zaś przemówiła Wyrocznia,Sagarra nagle jakby oprzytomniał*"Tak,jeżeli Rada zgodzi się na takie pertraktacje to udostępnię oddział Rjjet który niedawno skompletowaliśmy.Jest dostatecznie reprezentatywny...Tylko czcigodna Wyrocznio...o czym mielibyśmy rozmawiać z Cesarzem?"

Ostatnio edytowany przez Darkon (2008-09-06 11:00:35)

Offline

 

#11 2008-09-06 11:54:39

Muireann

Wyrocznia

6524907
Zarejestrowany: 2008-07-24
Posty: 70
Punktów :   
ID: 94
Imię w grze: Sile

Re: II Zebranie Rady Starszych

Oprzytomniała, jakoby dopiero teraz trafił do niej sens wypowiedzianych słów przez jaszczura, który poruszał kwestię zawarcia paktu za plecami. Starała się byś oazą spokoju, opanowaną personą, lecz teraz to już owy Arcyszaman przegiął. Z całej siły uderzyła pięścią w stół a że siły miała nie mało to i na niewielkie pęknięcie uwagi nie zwróciła. - Nie godzi się podpisywać jakichkolwiek sojuszów bez zgody Rady Starszych a co dopiero Rady Prawych. Zawiodłeś moje zaufanie drogi Arcyszamanie, bo chociaż sojusz korzystny to i bez naszej wiedzy nie wiele wart. - Wzięła głęboki oddech i dopiero po chwili była skora mówić dalej. Na Lutka więcej nie spojrzała. - Trzeba jasno określić, że wszystkie decyzje mające na celu dobro Reptilli podejmujemy razem, z zaznaczeniem, że za sprawy wiary odpowiadasz Ty przed Radą Arcyszamanie zaś wszelkie aspekty prawne w tym też dyplomatyczne leżą w moich kompetencjach jak i osób potocznie nazywanych prawnikami, których niestety brakuje nam i to bardzo. Co się tyczy wojska mimo iż każdy klan ma prawo posiadać takowe powinniśmy wybrać jednego godnego samca, który w swych łapach skupiałby władze zwierzchnią nad każdą armią. Do spraw Cesarstwa pozwól, że wrócimy za chwilę Sagarra'arze.

Offline

 

#12 2008-09-06 12:19:45

Luthrien

Arcyszaman

6597839
Skąd: Piramida Maasaan
Zarejestrowany: 2008-07-24
Posty: 84
Punktów :   
ID: 330
Imię w grze: Luthrien Secrash

Re: II Zebranie Rady Starszych

Używacie zbyt ostrych słów. Ten "sojusz" to jedynie handel i nieagresja. Nic wielkiego. Jednak macie racje. Trochę mnie poniosło *zaprzeczyć nie mógł* Co do władzy nad wojskiem to chyba wiadomo kto *zawiesił swój wzrok na Sagarrze. Kto inny byłby lepszy?*

Offline

 

#13 2008-09-06 20:11:45

Akai

Starszy

Skąd: Lublin/Garwolin
Zarejestrowany: 2008-07-24
Posty: 46
Punktów :   
ID: 42
Imię w grze: Cesill

Re: II Zebranie Rady Starszych

*Odchrząknął, był zadowolony i uśmiech malował mu się na pysku a więc jest zainteresowanie* Drodzy członkowie rady. Niestety to dowodzi że mam rację. Jednak mnie cieszy ten pakt mimo iż podpisany za naszymi plecami, znaczy że jest choć jeden sojusznik. Smuci mnie tylko jedno nie wiem kto tu kogo bardziej wykorzystuje my krasnali czy one nas? Nie wiem co im proponujemy a co oni nam. Proponuję renegocjację umowy.Ponadto by zapobiec nieporozumieniom na przyszłość proponuję podzielić funkcję pomiędzy nas. Na początek powołanie dwóch generałów zwolnionych z jakichkolwiek wpłat na rzecz skarbca ich jedynym zadaniem byłoby dofinansowywanie armii i dowodzenie wojskiem. Potrzebny nam jest też zdolny dyplomata który będzie przemawiał jednym głosem w naszym imieniu, w imieniu wszystkich mieszkańców Reptilli. *mówił cały czas spokojnie i wyraźnie, choć pojedyncze kropelki potu zaczęły spływać po jego łuskach, a oddech zrobił się szybszy*. Potrzebujemy też skarbnika który dopilnuje by każdy, a szczególnie radni *tu znacząco rozejrzał się po wszystkich* nie zalegali z wpłatami, a jeżeli zalegają płacili dodatkowe kwoty. Obywatelom pozwólmy na pewną dowolność *uśmiechną się wrednie* przynajmniej na razie. Kolejna kwestia czyli gospodarka *wąż westchnął* nie wierze by udało nam się opanować handel jakimś konkretnym surowcem. Jest inny sposób ale o tym później. Musimy znaleźć kogoś jakiegoś wprawnego kowala i wypromować, albo przynajmniej znaleźć jednego który pozostanie w przypadku zapotrzebowania na jego usługi neutralny. No i to tyle co w kwestii organizatorskiej mam do powiedzenia. Jeżeli jakaś moja sugestia, albo chociaż jej część przykuła waszą uwagę odpowiem na wasze pytania. Później przejdziemy do sprawy cesarskiego posła *zapytał z wymuszonym spokojem*


Podpis...... A na **** mi podpis


Trzeba walczyć z systemem

Offline

 

#14 2008-09-06 20:35:10

Darkon

Starszy

Zarejestrowany: 2008-07-26
Posty: 125
Punktów :   
Imię w grze: Sagarra

Re: II Zebranie Rady Starszych

Czcigodny Akai pragnę przypomnieć iż mamy już takie osoby...*Dodał głosem dość ponurym łącząc szponiaste palce przed pyskiem i w swoim siedzisku się nieco zapadając,jak zmęczony starzec*Od spraw polityki z innymi państwami jest Wyrocznia...co do wojska są Daggonowie.Ponadto każdy klan,plemię,rasa czy organizacja może posiadać swojego generała lub armię...ale...*zamilkł na chwilę przymykając jedyne oko*..ale w ostateczności,jeżeli inne Rasy poprzez swoich przedstawicieli w Radzie Starszych się zgodzą, można wybrać jednego generała do "połączonych" wojsk wszystkich ras...przy czym w imieniu Klanu Krwawego Pazura chcę przypomnieć,że u nas doktryna wojskowa to doktryna klanu ,więc tak czy siak utrzymać chcielibyśmy swe oddziały..Co zaś się tyczy reszty....

..to zaszło niedopatrzenie wynikłe raczej z tego,iż nasze prawa nie są spisane w miejscu gdzie można do nich dotrzeć w sposób klarowny i czysty.Proponowałbym opracowanie  łatwego do odczytania spisu tego,czym zajmują się poszczególni członkowie rady i co leży w ich dyspozycji.Najlepiej umieścić to na kamieniu w miejscu publicznym [W grze w opisie państwa oraz na forum] tak by każdy wiedział...gdzie jego miejsce.Sytuacja na jaką naraził nas ten brak...jasności ,jest niestosowna.

Co do umowy....*głos Sagarry był silny,acz przytłumiony jakby celowo* to proponuję wysłać do krasnoludów poselstwo po raz kolejny, tłumacząc się jakoby tak było u nas w prawie by Wyrocznia teraz podpisała własnoręcznie owe pakty....w tym czasie jak rzecze Starszy Akai....dokładnie przedyskutować umowę i ratyfikować jej części nam nieprzychylne,o ile takie są.

Co do skarbnika,nie mam na razie zdania.Jednak mam je co do kowala i powiadam....krasnale rozwiążą problem.Jeżeli Wyrocznia zgodzi się na podróż ku Caerogrodowi możemy zawiązać pewien pakt z ich kuźniami.Słyszałem o pewnym kowalu....Dunkel zwał się zapewne..w naszej mocy leży,byśmy razem z krasnalami wypromowali go na mistrza rzemiosła,a zarazem złoto na tym zyskali.Konsultowałem się w tej sprawie z naszymi kupcami Letaa oraz pewnym ssakiem,półorkiem...byłoby to intratną inwestycją.Zyskamy pieniądze, dostęp do dobrego kowala, którego "poprosimy" o nie sprzedawanie broni naszym wrogom,zarazem zyskamy na krasnalach oraz znajdziemy zbyt na nasze surowce....

Offline

 

#15 2008-09-06 20:40:40

Akai

Starszy

Skąd: Lublin/Garwolin
Zarejestrowany: 2008-07-24
Posty: 46
Punktów :   
ID: 42
Imię w grze: Cesill

Re: II Zebranie Rady Starszych

Wybaczcie więc czcigodni starsi *westchnął odpowiedź Sagarry go zaskoczyła* nie wiedziałem że już wszystkie role zostały przydzielone. Na swoje usprawiedliwienie dodam że nikt mnie o tym nie powiadomił *dodał ze złośliwością w głosie, ale ukłonił się w przepraszającym geście, pysk pozostał maską*


Podpis...... A na **** mi podpis


Trzeba walczyć z systemem

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.anieme-naruto.pun.pl www.bakugan-dark-revisions.pun.pl www.forumotwartemiastopuck.pun.pl www.disneyxd.pun.pl www.srk-priyanka.pun.pl