Forum Reptili

Forum księstwa Reptilia

Ogłoszenie

W swoim profilu w zakładce "Dodatkowe Pola" Możecie wpisać swoje ID i nick w grze. W ten sposób będzie wiadomo kto jest kto bo czasem po nickach można sie pomylić :P

#1 2009-02-26 23:59:23

Larmaris

Reptiliańczyk

Zarejestrowany: 2009-02-25
Posty: 10
Punktów :   

Pforil Tlaxclot

Nie linczujcie mnie i nie mówcie, że jestem tym złym za moją propozycję. A jaka ona jest? Otóż proponuję trochę poszerzyć/zmienić jego treść i formę. Obecny jest dość skąpy, a jego forma tez pozostawia trochę do życzenia (mówię o tym, że Ot jest wpisane po prostu po historii). Naturalnie jeśli to zaaprobujecie mogę przedstawić (za jakiś czas) własny projekt, który każdy będzie mógł ocenić.

I jeszcze gwoli jasności. Nie uważał, że ten jest do bani. Sagarra gdy mnie rekrutował pytał mnie dlaczego nie wybrałem Cerogrodu. Powodem był właśnie profil - pełen błędów i mało sensownych zdań. Tu jest dużo lepiej, a ja oferuję tylko pomoc by było jeszcze lepiej No i jeszcze jedna sprawa. W innej grze tego typu byłem mistrzem najmocniejszego mechanicznie klanu. Przychodziła tam masa nowych graczy z chęciami zmieniania wszystkiego co stare i wg nich do bani. Strasznie mnie to denerwowało więc w tym wypadku nie obrażę się jak mnie tez tak potraktujecie Nie mniej jednak powiem, że nie jestem jednym z nich.

Hi hi, ale się rozpisałem. Więc co myślicie o pomyśle z profilem?

Offline

 

#2 2009-02-27 07:12:56

Kasja

Reptiliańczyk

9064880
Zarejestrowany: 2009-01-25
Posty: 82
Punktów :   
ID: 540

Re: Pforil Tlaxclot

Jestem całkowicie za. Jedno tylko powinieneś ująć w tym profilu, jak dla mnie - zbierz informacje od mieszkańców Reptillii, jak oni widzą swój kraj. Wiem, paskudne, odbieram Ci Twoją inwencję, ale jakiś tam zarys już istnieje, więc nie powinieneś Go zmieniać diametralnie

Offline

 

#3 2009-02-27 11:11:30

Larmaris

Reptiliańczyk

Zarejestrowany: 2009-02-25
Posty: 10
Punktów :   

Re: Pforil Tlaxclot

Sugestie miele widziane nie mniej jednak proponuję by osoby zainteresowane, które mają coś do dodania do profilu księstwa pisały o tym tutaj. Wszak Ci, których interesuje lost księstwa zapewne tu wchodzą. Zatem proszę by prócz za/przeciw nowemu profilowi pisać też co by się wam w nim podobało, a co nie

Offline

 

#4 2009-02-27 19:54:38

Darkon

Starszy

Zarejestrowany: 2008-07-26
Posty: 125
Punktów :   
Imię w grze: Sagarra

Re: Pforil Tlaxclot

Też jestem za:)

Jestem osobą która interesuje się raczej militariami lub opisami "książkowymi" dlatego też mam nieco trudności przy opisywaniu miast:) Poza tym nie znam się w ogóle na czymś co się podobno nazywa "estetyka" dlatego też byłbym wdzięczny jakby ktoś nam nieco nasze Tlaxclot "odświeżył"

Co do miasta to mam tylko jedną sugestię.Jest ono specyficzne ,bo po pierwsze to nie jest "warownia" które znamy z fantasy lub też opisów feudalnych miast.Tam nie ma ani murów ani wieżyczek.Zero umocnień czy fortyfikacji.Nul,nic.Dlaczego zaś?Bo nie są potrzebne.Miasto z założenia nie jest tym,co my znamy pod tą nazwą.Tlaxclot jest jakby "częścią" dżungli która je otacza.Przez miasto są dziesiątki dobrze utrzymanych ulic,a otacza je często dzicz.Tropikalny las rośnie w mieście,a zwierzęta migrują jak chcą.Gdy zejdzie się z traktu można stać się ofiarą polowania jaszczuroludzi.Prawo jednak zabrania atakowania tych co idą drogą.Po prostu to miejsce nie jest odgrodzone od dziczy.Ono jest dziczą tylko..z budynkami,pomnikami herosów itp.

Poza tym nie mieszka tam wiele istot.Owszem przebywa tam cała masa gadów oraz ssaków (niewolników najczęściej) ale nie mieszkają tam.W samym mieście tylko jedna dzielnica (nag,aktualnie opuszczona) jest zaopatrzona w coś w rodzaju karczm.Dzielnica Handlowa zaś wygląda jak Perski Bazar.Ciasne uliczki pełne karawan i położone miedzy magazynami surowców.Reszta miasta zaś to świątynie ,Budynek Sądu i Cytadela.To miasto to inaczej Święte Miasto - jak nazwa wskazuje ,jedno ogromne centrum religii.W sercu miasta istnieje tzw. Wewnętrzny Krąg - jedynie miejsce prócz Cytadeli otoczone murem.Tam są zaś położone Gmach Sądy,Gmach Zebrań Starszyzny ,Piramida Maasaan (najwyższa budowla miasta z ogromnym posągiem bogini na szczycie) oraz 4 Piramidy Przodków - gdzie złożono kości dawnych bohaterów gadziego społeczeństwa.
Jest jeszcze okryta złą śławą Cytadela ale o niej wspominać nei trzeba,wystarczy poczytać opis:)

Co do świątyń,to są one jakby piramidami Majów.Ogólnie miasto z założenia to taka krzyżówka egzotyki bliskiego wschodu,Ameryki południowej i naszej inwencji:)

Offline

 

#5 2009-03-03 13:08:49

Larmaris

Reptiliańczyk

Zarejestrowany: 2009-02-25
Posty: 10
Punktów :   

Re: Pforil Tlaxclot

Dobra, działu jeszcze nie mam to mogę się tym trochę zająć Pytanie brzmi : skoro jest to miasto bez mieszkań to gdzie mieszkają te wszystkie gady Dojeżdżają do roboty z innych miast czy sypiają w pobliskich jaskiniach ^^? Co do opisu poszczególnych budowli to nie wiem czy należy je wszystkie wymieniać w opisie. Było by chyba zbyt obszernie. Myślę, że ogólny zarys i styl wystarczy.

Z faktu, że od wielu dni nikt nie dopisał nic do tego tematu wnioskuję, że nikt nie ma już nic do dodania

Offline

 

#6 2009-03-03 16:47:48

Dżibrill

Starszy

status 5395348
1147433
Skąd: Jaszczurkowo.
Zarejestrowany: 2008-08-04
Posty: 40
Punktów :   
ID: 531
Imię w grze: Nurash
WWW

Re: Pforil Tlaxclot

o ile dobrze pamietam to gady pomieszkuja w norach xD


"Wielką cywilizacje można pokonać od zewnątrz, dopiero gdy ulega rozkładowi wewnątrz."

Wrrr... chrup, chrup... mlask, mlask...

Offline

 

#7 2009-03-03 17:14:42

Aru

Reptiliańczyk

Zarejestrowany: 2009-01-26
Posty: 19
Punktów :   
ID: 488
Imię w grze: Aiden

Re: Pforil Tlaxclot

Zależy od gadów. Letaa takie to są kupcy,oni tam może i w norach żyją. Jednak Daggoni to myślę, że zwykle w barakach żyją. Poza jednostkami wyróżniającymi się to gady żyją w sumie w większych grupach. Shelaalei to w dżungli żyją,a nagi to w swej dzielnicy w stylu japońskim ;p Haressdreni za to mają swoje budynki własne ^^

Offline

 

#8 2009-03-04 02:19:10

Larmaris

Reptiliańczyk

Zarejestrowany: 2009-02-25
Posty: 10
Punktów :   

Re: Pforil Tlaxclot

hyhy, nagi w stylu japońskim ^^ Dobra, postanowiłem napisać początek i go Wam pokazać.

Przedzierając się przez dżungle natrafiasz na niecodzienny widok. Przed Tobą maluje się niezwykły widok. Jest to miasto, jeśli w ogóle można tak nazwać ten niesamowity twór. Dziwne i jednocześnie piękne na swój sposób budowle wyrastają między drzewami. Całość idealnie komponuje się z dżungla... nie, to bardziej wygląda na element dżungli. Przy bliższym zbadaniu można zaobserwować niepowtarzalny styl zabudowań. Jest on zbyt wysublimowany jak na architekturę krasnoludzką i jednocześnie zbyt surowy (tu trochę nie wiem :P) jak na standardy elfickie. Figury geometryczne są tu niemal namacalne. Malują się one w kształtach budowli, w ich rozstawieniu i układzie ulic. Tworzą one skomplikowane wzory, które składają się na jeden niesamowity wzór jaki jest miasto!  (nie wiem czy ten wykrzyknik dobry. Dalej trzeba coś napisać o pomnikach, może o konkretnych budowlach i podsumować, że wszystko to to świadectwo sacrum tego miejsca i coś o samej religii/filozofii - oczywiście na miarę tego co można zaobserwować patrząc na miasto)

To tylko zarys początku więc śmiało rzucajcie kamieniami. W nawiasach naturalnie znajdują się moje uwagi, chodź teraz widzę, ze jest ich mało :P

Ostatnio edytowany przez Larmaris (2009-03-04 02:22:12)

Offline

 

#9 2009-03-04 10:01:11

Kasja

Reptiliańczyk

9064880
Zarejestrowany: 2009-01-25
Posty: 82
Punktów :   
ID: 540

Re: Pforil Tlaxclot

*ociera łezkę wzruszenia* No chłopie, jak dla mnie trafiłeś w sedno, ja przynajmniej właśnie tak to czuję

Offline

 

#10 2009-03-04 12:31:33

Gardya Basmiren

Reptiliańczyk

Zarejestrowany: 2009-01-16
Posty: 19
Punktów :   

Re: Pforil Tlaxclot

Nie przeszkadzają mi kamyki i to ze mogę dostać .

Osobiście, nie bardzo to widzę. W tym opisie nic nie ma, prócz tego, że miasto znajduje się w dżungli.  Nic poza tym. Nie ma ani słowa o wyglądzie budynków, ich charakterze itp. Skoro robić opis, to tak by w jakiś sposób oddawał charakter jaszczurów, bo to one powinny być na głównym planie. Reszta to tylko dodatek, bez obrazy oczywiście.
Zresztą moje zdanie się nie liczy, ja tu tylko gościnnie ^^, co nie zmienia faktu, że nie bardzo opis przypadł mi do gustu.

Offline

 

#11 2009-03-04 12:57:16

Larmaris

Reptiliańczyk

Zarejestrowany: 2009-02-25
Posty: 10
Punktów :   

Re: Pforil Tlaxclot

Jakże skrajne opinie Dobra to zwrócę się do tej drugiej bo do tej pierwsze to jedynie mogę wysłać

Szefie, czytaj nawias, bo to tylko pierwszy akapit Jak go nie zauważyłeś w powyższym tekście to go zacytuję:

Larmaris napisał:

( Dalej trzeba coś napisać o pomnikach, może o konkretnych budowlach i podsumować, że wszystko to to świadectwo sacrum tego miejsca i coś o samej religii/filozofii - oczywiście na miarę tego co można zaobserwować patrząc na miasto)

I tak jak chciałeś, będzie o poszczególnych budynkach i pomnikach. To kim jaszczury są ma być konkluzją tego co bohater widzi. Chcę o tym napisać pod koniec bo to musi być wniosek z obserwacji. Potencjalny podróżny nie jest w stanie zaobserwować zwyczajów i charakteru jaszczurów patrząc na miasto. Jedyne co może zrobić (jeśli jest spostrzegawczy) to wywnioskować to z wyglądu miasta. I taki mam też zamiar. Opisałem ogól i styl. Teraz skupie się na szczegółach, później zaś wyciągnę wnioski. Wydaje mi się dobrym planem. Chciałem Wam po prostu pokazać pierwszy akapit.

Offline

 

#12 2009-03-04 12:59:53

Darkon

Starszy

Zarejestrowany: 2008-07-26
Posty: 125
Punktów :   
Imię w grze: Sagarra

Re: Pforil Tlaxclot

Co do mieszkań jest to różnie

Na samym początku Tlaxclot teoretycznie było tak,iż większość gadów mieszkała w norach tam,gdzie nie było ani dróg ani budynków (w dżunglii),Daggonowie w większości zamieszkują tzw. Cytadelę lub tak jak Shelaalei w dżunglii.Koboldy oraz nagowie mieli swoje "dzielnice" w mieście (nagi cosw rodzaju Chinatown),w któych często prowadzili zajazdy dla karawan Letaa.Haressdreni to raczej tacy "uczeni" Tlaxclot więc mieszkali raczej w budynkach świątynnych lub urzytecznosci publicznej (specjalne pomieszczenia bibliotek,sądów lub "prywatne" domostwa)

Potem miasto tak jakby..wyludniło się i zostali prawie sami kapłani,wojownicy i kupcy:) Jednak ten mój pierwszy opis chyba nadal obowiązuje:)

Co do początku jak Gard..należałoby nieco wspomnieć o architekturze i jej wyglądzie:) O tym ,że to Święte Miasto.Prawie wyłacznie zbudowane z piramid:)I chyba jest tam zbyt wiele powtórzeń:)
Teraz warto popracować nad opisem bo szykuje się pewien ciekawy konkurs dla miast i powinniśmy "upiększyć" Tlaxclot:) A i jeszcze jedno..z tą geometrią to dobrze napisane jest:)

Offline

 

#13 2009-03-04 13:18:17

Larmaris

Reptiliańczyk

Zarejestrowany: 2009-02-25
Posty: 10
Punktów :   

Re: Pforil Tlaxclot

No powtórzenia już naprawiłem(wkleiłem nie tę wersję co trzeba ). Ale jak mówiłem. Te opis nie wyklucza tego co chcecie tam widzieć Wy Po prostu taka wybrałem kolejność, najpierw ogóły później szczegóły (ale rym ^^). Jak na coś patrzysz to próbujesz najpierw objąć to wzrokiem, później dopiero skupiasz się na szczegółach. Jeśli chcecie to mogę ten pierwszy akapit wywalić i napisać go od nowa. Nie mniej jednak ja bym go zostawił i dopisał to czego chcecie Wy, bo taki był pierwotny plan

Aaaaa no i jeszcze coś. Co do tego kto gdzie mieszka... Nie wiem czy to nie jest zbędny fakt. Profil miasta nie powinien być kilometrowym wypisem. Dlaczego? Ze względu na chociażby wygodę. Wchodząc na nie, gdy już raz przeczytaliśmy opis trzeba by nieźle nakręcić się rolka żeby odwiedzić np rynek Jeśli nie macie nic przeciwko to poprawie nieco ten akapit i dorzuce kolejny jeszcze dziś. Może wtedy was usatysfakcjonuje

Offline

 

#14 2009-03-19 21:21:48

Muireann

Wyrocznia

6524907
Zarejestrowany: 2008-07-24
Posty: 70
Punktów :   
ID: 94
Imię w grze: Sile

Re: Pforil Tlaxclot

Brakuje mi czegoś w tym opisie... ducha. Tak, ducha to dobre określenie Sam surowy opis bez emocji, odczuć itd. jest dla mnie do niczego.

Offline

 

#15 2009-04-04 21:21:56

Grald

Reptiliańczyk

Zarejestrowany: 2009-01-18
Posty: 12
Punktów :   
ID: 3449
Imię w grze: Grald

Re: Pforil Tlaxclot

opis musi być krótki
długiego NIKT nie przeczyta
minimum słów maximum treści

-umiejscowienie
-fauna i flora
-architektura/ założenia urbanistyczne
-mieszkańcy

jedno zdanie o czuwającym nad wszystkim Lordzie
tak by nowo przybyli z miejsca wiedzieli że do niego można iść prosić o pomoc


ja to tak widze

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.anieme-naruto.pun.pl www.forumotwartemiastopuck.pun.pl www.katowice-deskorolka.pun.pl www.bakugan-dark-revisions.pun.pl www.disneyxd.pun.pl